Jyōtiṣī ज्योतिषी

Prašna ~ prodaja stana?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Prašna ~ prodaja stana?

Počalji od Jyōtiṣī ज्योतिषी taj Sub 1 Avg 2015 - 21:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lagna u Jarac ~ generalna postavka graha :
- malefici su : Mars Mesec Jupiter
- benefici su : Merkur Venera Saturn
- badhaka : Mars
- maraka : Sunce Mesec
- yogakaraka : Venera Merkur

Ovo je Prashna za pitanje : koja je poruka ovog puta bila u snu? 06/07/2015

Sanjala sam posle nedelju dana pauze, opet moje roditelje, ali je tu bila još jedna ženica, koju u stvarnom životu poznajem I koja drži trafiku prekoputa moje zgrade. U snu, ona je batalila posao u trafici I radi kao agent za nekretnine. Govori mi "Evo vidi (pokazuje mi jednu knjigu) sve piše. Koliko u Utorak ili Sredu oni će da kažu "DA" I već u Četvrtak ili Petak je posao gotov" iza nje su moji roditelji, srećni, nasmejani, zadovoljni. Prilaze mi I čestitaju mi na uspešno sklopljenom poslu.

Naravno, pribojavam se da moji snovi počinju svesno da budu opterećeni prodajom ovog malog stana... al opet, makar da eto učim kroz primere, da pogledm kroz ovaj čart da li ima neke poruke I da li postoji vremenska jedinica potencijalnog ostvarenja poruke...

Da vidimo koga sve ovde imamo da analiziramo :

podznak u Jarac (ja) sa Retro Saturn 04° Škorpija (malefično postavljen u znaku koji mu nikako ne prija - što I pokazuje moje trenutno stanje svesti I fizičkog zdravlja) Nalazi se u Anuradha Nakshatra 1 Padi (Anuradha Nakshatra se vezuje za Saturn . Pošto se nalazi u Škorpija vladar joj je dodatni i Mars ) U 1 Padi je pod vladavinom Sunce i to pokazuje da Saturn u Anuradha N.1P. donosi osobe koje žele da dominiraju, da sve organizuju onako kako njima odgovara, žele da budu uspešne i da poseduju jaku odlučnost) Kada se Saturn nadje u ovoj 1P Anurada Nakshatre, to pokazuje potencijalne gubitke, narušenu osnovnu sigurnost u životu, puno truda a malo očiglednog rezultata, karmičke prepreke, emotivni stres, ali i okrenutost ezoteriji i misticizmu. Nalazi se u 11 Bhavi koja se vezuje za prihod, dobitke od posla, dugogodišnje želje i planove, povoljne prilike, prosperitet, sreću i ostvarenje nada, kao i naravno prijatelje ("darovi sa neba")

• IX Bhava (VKS) u Devica sa Merkur 00° Blizanci u 6 Bhavi (On je u Swa Yogakaraka ~ u svom sedištu. Nalazi se u Mrigasira Nakshatra 3 Pada. Ova Nakshatra je pod vladavinom Mars ali i Venera (jer se prostire od kraja Bik i početak Blizanci ) Takodje, suvladar je i Mesec dodatno. 4 Pada je pod vladavinom Mars i vezuje se za intelekt, argumente, sumnju. Ovo je najnegativniji deo Mrgasire, pa kada se nadje Merkur tu to donosi osobu koja je jako nervozna, nestrpljiva, u stalnoj potrazi za odgovorima (a često je i svesna da je to besmisleno, jer na neka pitanja se ne mogu dobiti odgovori, barem ne onakvi kakve bi ona mogla da shvati i prihvati) Nalazi se u 6 Bhavi koja se vezuje za sve ono negativno što se može desiti osobi. To je polje koje pokazuje sve one odluke koje osobu dovode u konflikt sa okolinom (neprijatelji) ili sebe dovodi u problem (bolest, podredjenost) Ovo je polje prepreka, karmičkih zadataka (polje koje pokazuje ZAŠTO je osoba takva kakva je, tj zašto mu je život takav kakav mu je ~ tj zašto ispašta i zbog kojih grešaka iz prošlog života ispaša u ovom životu) Ovo je Bhvava dugova, kamata, pozajmica, socijalne pomoći, problemima sa nekretninama, interesovanje za medicinu (bilo kao lekar, bilo kao bolesnik) a isto tako se vezuje za advokate I sudske sporove (tužbe, razvode itd...)

Mesec 09° Vodolija u 2 Bhavi, u malefičnom znaku za sebe, ali ima neutralno delovanje (ne postaje klasičan aktivni malefik) Nalazi se u Satabisha Nakshatra 1 Padi. Ova Nakshatra je pod valdavinom SMČ kao i Saturn . Obe planete su malefici, pa će naravno i sam ovaj deo Nakshatre biti negativan. Satabisha Nakshatra donosi puno emotivne patnje, ali i psihološke probleme, SMČ pokazuje unutrašnje, a Saturn spoljašnje faktore koji utiču na mentalnu psihu osobe (lepo ja rekoh da je ovo počelo da bude opsesija koja šteti mozgu) Merkur se nalazi u 2 Padi, koje je pod vladavinom - Saturn ... ovo na sreću tom Merkur donosi organizovanost i mogućnost realnijeg pristupa analizama i praktičnoj primeni stečenog znanja. 2 Bhava se odnosi na porodicu, novac i materjanlno bogatstvo. Takodje, pokazuje i moral (samovredovanje) hranu (način na koji osoba održava sebe, čuva sebe - to svako drugo polje od nekog polja pokazuje - tipa 8 polje će da bude polje koje će nam pokazati koliko se osoba trudi da "neguje i hrani" brak, tj pokazuje dugotrajnost braka) Takodje, 2 Bhava se vezuje za maštu, vizije, intuiciju, tj pretvaranje ideja u delo.

Sad da vidimo posmatranja planeta :

Sunce posmatra 7 polje od sebe - 12 Bhavu gde nema planeta, deli 6 Bhavu sa Mars i Merkur

Mesec posmatra 7 polje od sebe - 8 Bhavu gde je Venera

Merkur posmatra 7 polje od sebe - 12 Bhavu

Venera posmatra 7 polje od sebe - 2 Bhavu gde je Mesec

Mars posmatra 4-7-8 polje od sebe - 9-12-1 Bhava i SMČ

Jupiter posmatra 5-7-9 polje od sebe - 11-1-3 Bhavu i Saturn JMČ

Saturn posmatra 3-7-10 polje od sebe - 1-5-8 Bhavu i Venera

SMČ posmatra 3-5-7-9-11 polje od sebe - 11-1-3-5-7 Bhavu i Saturn JMČ Jupiter

JMČ posmatra 5-7-9 polje od sebe - 7-9-11 Bhavu i Jupiter SMČ Saturn

Interesantno je da i Saturn i Mesec posmatraju ovu Venera u 8 Bhavi. To znači da ona na neki način igra ulogu u tumačenju ovog sna.

8 Bhava se vezuje za protok energija u telu, misticizam, sve ono što je sakriveno, stav osobe prema svojoj Karmi i Dharmi, a takodje se vezuje za transformaciju (bilo duhovnu, bilo fizičku - smrt) sve ono što ugrožava postojanje natusa (opasnosti, povrede, nepovoljni obrti u životu, konflikti, borbe, rat, zatvor...)

Venera pak naravno graha ljubavi, braka, romantike, lepote, sexualnosti, strasti, ali i materijalnih dobara, nekretnina, kola, vozila (sve ono što čini osobu srećnom i zadovoljnom, tj ispunjava mu želje) tu su takodje i komfor i želja za uživanjem u životu, u hrani, piću, nakitu. Ali isto tako, Venera se vezuje i za medicinu, jer je ona planeta koja je glavna da kontrolisanje i prevaspitavanje nebeskih Demona (ona je njihova učiteljica koja ih oslobadja negativnog i tako ih "leči")

Ovde se vidi lepo da ipak dešavanja iz realnog života utiču na moje snove :hum: Ali ako želim da budem optimista, pa ipak pokušam da vidim da li će da bude neke poruke, tj kada bi ona mogla da se ostvari, pogledam prvo Mesec koji treba da dodje ili u znak Bik ili u znak Blizanci - u znak Bik da bi preko "pogleda" ima odnos sa Saturn ili pak da bi došao u isti znak gde je i Merkur ~ ali isto tako, može da bude i postavka Mesec tek u Lav ili Škorpija - tj kada bude došao u znak gde je Venera (koju Saturn posmatra) ili pak u sam znak gde je Saturn . Naravno, možemo da idemo I dalje - da posmatramo samog Merkur kao poruku 9 Bhave ~ kada on dodje u znak ili Lav ili  Škorpija tj gde je Venera tj gde je Saturn .

Tako dobijamo sledeće datume :

Mesec u Bik 11 tj 12/07 - Blizanci 13 tj 14/07 - Lav 18 tj 19/07 - Škorpija 26 tj 27/07 (što se tiče Jula naravno, ali važi I za ostale mesece dalje...)

Merkur Lav posle 10/08 - Škorpija pred kraj Novembra.[/justify]

Poslednji izmenio Jyōtiṣī ज्योतिषी dana Pon 22 Feb 2016 - 9:16, izmenjeno ukupno 1 puta

Jyōtiṣī ज्योतिषी
Admin

Broj poruka : 1216
Datum upisa : 03.06.2015
Godina : 99

http://jyotish.cool.st

Nazad na vrh Ići dole

Re: Prašna ~ prodaja stana?

Počalji od Jyōtiṣī ज्योतिषी taj Sub 1 Avg 2015 - 21:10

Prašna 06/07/2015 - san o prodaji stana ::Ovde se vidi lepo da ipak dešavanja iz realnog života utiču na moje snove :hum: Ali ako želim da budem optimista, pa ipak pokušam da vidim da li će da bude neke poruke, tj kada bi ona mogla da se ostvari, pogledam prvo Mesec koji treba da dodje ili u znak Bik ili u znak Blizanci - u znak Bik da bi preko "pogleda" ima odnos sa Saturn ili pak da bi došao u isti znak gde je i Merkur ~ ali isto tako, može da bude i postavka Mesec tek u Lav ili Škorpija - tj kada bude došao u znak gde je Venera (koju Saturn posmatra) ili pak u sam znak gde je Saturn . Naravno, možemo da idemo I dalje - da posmatramo samog Merkur kao poruku 9 Bhave ~ kada on dodje u znak ili Lav ili  Škorpija tj gde je Venera tj gde je Saturn .

Tako dobijamo sledeće datume :

Mesec u Bik 11 tj 12/07 - Blizanci 13 tj 14/07 - Lav 18 tj 19/07 - Škorpija 26 tj 27/07 (što se tiče Jula naravno, ali važi I za ostale mesece dalje...)

Merkur Lav posle 10/08 - Škorpija pred kraj Novembra.

12/07 advokat se javio da se kupac pojavio
14/07 kupac odustao

25/07 meni se javlja žena koja želi da kupi stan još od Maja... još sve na čekanju jer je advokat nedostupan do sutra 27/07...

Ako pogledamo za period Avgusta za Mesec , datumi su sledeći ( Bik Blizanci Lav Škorpija ) :

Mesec Bik 08/09-Avgust
Mesec Blizanci 10/11-Avgust
Mesec Lav 15/16-Avgust
Mesec Škorpija 22/23-Avgust

Jyōtiṣī ज्योतिषी
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jyōtiṣī ज्योतिषी taj Sub 1 Avg 2015 - 21:11

Rezime & feedback : 27/07 - kupac je pogledao stan i pristao na kupovinu. Do 08/08 sva papirologija će biti završena.

Jyōtiṣī ज्योतिषी
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh